http://www.ewelina.ecom.com.pl/
EwelinaEwelinaEwelina

Zwracam się do ludzi wielkiego serca ...


"Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu..."

 

 

>>>I TY MOŻESZ POMÓC, PODOBNIE JAK ANIA WYSZKONI :)<<<



********************************************************************************

IMG 20190212 103640

 


1% DLA EWELINY



Ciężko mi zwracać się o pomoc do kogokolwiek w sytuacji, gdy widzę wokół apele zrozpaczonych matek mających umierające dzieci, a z powodu braku funduszy zamykane są szpitale, hospicja. Gdyby moje życie potoczyło się inaczej, gdybym była osobą zamożną to pewnie starałabym się pomóc tym wszystkim biednym dzieciom, których dni są policzone, a skraca je jeszcze bezduszność społeczeństwa.

Nie umiałam w tej sytuacji prosić o pomoc, ale kiedyś pewna mądra osoba (Iwonko, zawsze Ci będę za to wdzięczna :) ) powiedziała mi zdanie, które wszystko zmieniło: "... tamte wszystkie dzieci mają swoje Anioły, a Ewelina potrzebuje Twojej pomocy. Jak Ty jej nie pomożesz, to nikt za Ciebie tego nie zrobi..."

Miała rację... Los sprawił, że to Ewelina potrzebuje pomocy, dlatego zwracam się o nią do wszystkich ludzi wielkiego serca i poszukuję Aniołów dla mojej córki...


Ewelina jest pogodną, radosną i wrażliwą 29- latką, uspołecznioną, komunikatywną , bardzo lubianą wśród rówieśników i nie tylko :)

Cierpi na czterokończynowe, spastyczne dziecięce porażenie mózgowe. Dotychczasowe leczenie i rehabilitacja nie przynoszą rewelacyjnych efektów, poza tym, że jej stan się nie pogarsza. Przeszłyśmy już chyba wszystko, co było możliwe w miarę naszych możliwości finansowych. Począwszy od grasicy, akupunktury, środkach obniżających napięcie, wydłużanie ścięgien, podawanie botuliny i alkoholu.

Leczenie i rehabilitacja przekraczają nasze możliwości finansowe. Koszty turnusów rehabilitacyjnych są poza zasięgiem naszych możliwości finansowych, a na turnus rehabilitacyjny z NFZ Ewelina, jako dorosły "pacjent neurologiczny" musi czekać w kolejce od 3 do 5 lat. Bez systematycznej rehabilitacji dochczasowa praca i wysiłek wszystkich lat pójdą na marne... Tylko systematyczna rehabilitacja jest szansą dla Eweliny, szansą na w miarę normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

 


Obecnie Ewelinie tak bardzo nasiliła się spastyka, że potrzebna jest bardzo droga operacja RIZOTOMIA. Jest to zabieg chirurgiczny, który zmieni jej życie...

Spastyczność bowiem jest bardzo szkodliwa, ponieważ hamuje wzrost niektórych mięśni i powoduje skurcze mięśni oraz trwałe deformacje kości. Przy tym powoduje coraz większe bóle. Dlatego tak ważna dla Eweliny jest operacja , która zapewni jej tym samym większą sprawność.

Koszt takiej operacji to obecnie 28 tysięcy złotych plus koszt intensywnej rehabilitacji po zabiegu.

 

****************************************************

 

zabiegu.

 


 

Bank BGŻ oddział Tarnów

10 2030 0045 1130 0000 1069 5600

10 2030 0045 1130 0000 1069 5600

Ul. Lwowska 72/96C
33-100, Tarnów

woj: małopolskie